Patrycja Błach


Naukę gry na skrzypcach rozpoczęłam w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Jestem Absolwentką klasy skrzypiec Akademii Muzycznej im. Karola Lipiñskiego we Wrocławiu. Podczas studiów grałam w kwartecie smyczkowym oraz orkiestrze symfonicznej prowadzonej przez wielu znanych dyrygentów m.in.: Marka Pijarowskiego, Jacka Kaspszyka, Wojciecha Rodka, Alana Urbanka, Tadeusza Zatheya czy Mieczysława Gawrońskiego. W czasie swojej edukacji muzycznej brałam udział w wielu projektach symfonicznych w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Luksemburgu, Czechach i Austrii. Od 2012 roku pracuje w orkiestrze Opery Wrocławskiej, gdzie spełniam się muzycznie i zawodowo. Uwielbiam muzykę klasyczną, filmową oraz rozrywkową. Gram również w zespolach folkowych Czereda i Buraky, w których wykonuje tradycyjne pieśni polskie, cygańskie, łemkowskie, ukraińskie i bałkańskie, opracowane w nowoczesnych i żywiołowych aranżacjach.


Joanna Malik


Muzyka stanowi jeden z najważniejszych elementów mojego życia. Jestem asolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. W 2009 otrzymałam dyplom z wyróżnieniem w klasie skrzypiec i altówki pod okiem mrg. Andrzeja Musiała i prof. Zbigniewa Czarnoty. W latach 2004-2005 uczestniczyłam w warsztatach mistrzowskich kwartetowych pod okiem niemieckiej profesor Mechtild Ortschig ze Stuttgartu. W latach 2005-2011 związana byłam z Wrocławską Orkiestrą Młodzieżową, grając pod batutą min. Krzysztofa Górskiego, Mieczysława Gawrońskiego i Marzeny Diakun. Udział w tak znamienitym projekcie umożliwił mi zarówno doskonalenie orkiestrowego warsztatu, jak i podróże po świecie w ramach festiwalu Euroochestries oraz oczywiście dobrą zabawę! Za jeden z najwaąniejszych i zarazem najciekawszych koncertów uważam ten pod Cerkwią Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, gdzie graliśmy w ramach obchodów 860-lecia istnienia miasta. Zdobytą edukację muzyczną wykorzystuję w rozmaitych projektach muzycznych, a od lutego 2012 roku pełnię funkcję redaktora Magazynu Muzycznego Alternation, zajmując się głównie recenzjami muzycznymi. Na chwilę obecną całą pasję muzyczną wkładam w kwartet smyczkowy EVVIVA L'ARTE!


Ewa Wilczyńska - Kuczera


Muzyka wyzwala we mnie energię do życia, a tworząc muzykę na altówce mogę wyrazić to czego nie są w stanie wyrazić słowa. Muzyka od dziecka brzmi w mojej artystycznej duszy. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam w wieku sześciu lat grając na skrzypcach w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. K. Lipińskiego „Szkole Odkrywców Talentów” w Lublinie, zaś będąc już nastoletnią dziewczyną odkryłam moje muzyczne powołanie w altówce. Naturalnym stało się ukończenie studiów na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie grałam w licznych projektach symfonicznych, kwartetach i zespołach kameralnych. Swój poziom gry podnosiłam na licznych kursach w Polsce i za granicą. Uczyli mnie tacy pedagodzy jak C. Lelong, M. Micker, „wielka lubelska trójka” P. Reichert, W. Rekucki i Z. Czarnota, miałam także przyjemność mieć lekcje u R. Duzia, T. Tomaszewskiego, J. Staniendy, B. Bryły i K. Śmietany. Podczas swojej muzycznej podróży grałam pod batutami P. McCreesh'a, R. Fisher'a, A.L. Pereza Garridiego, M. Pijarowskiego, W. Rodka, J. Wołosiuka, L. Jaworskiego, Ł. Borowicza, A. Urbanka, A. Wróbla. Miałam okazję grać w orkiestrze „SOTTO VOCE”, współpracować z G. Turnau’em i Z. Wodeckim. W 2011r. współtworzyłam Międzynarodową Festiwalową orkiestrę Eurochestries oraz Festiwalową Orkiestrę 46. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Z orkiestrą ArtBel Ensemble odbyłam tournée po Europie w roku kolejnym. We Wrocławiu współtworzyłam zespół Young Chamber Music oraz Lipiński Quartet. Moimi muzycznymi idolami są Yuri Bashmet oraz Jordi Savall. Gustuję w muzyce barokowej, jak i filmowej oraz muzyce rozrywkowej. Po krótkiej przerwie znów wracam do miasta spotkań, Wrocławia, by grać na altówce w naszym kwartecie Evviva l’arte i dzielić się z Państwem pięknem muzyki.


Daria Borek - Stępień


Jestem absolwentką klasy wiolonczeli Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Instrumentalnym. Na wiolonczeli gram od 8 roku życia. Staram się spełniać w tym, co robię oraz dążyć do perfekcji. Mimo wielkiej konkurencji nigdy się nie poddaję. Uwielbiam uczyć jak i grać w zespole lub solo. Zawsze wychodzę z założenia,że "Nieważne co robisz... Najważniejsze, abyś robił to z pasj". Przez wiele lat byłam koncertmistrzem grupy wiolonczel w Orkiestrze Europera Jugendorchester oraz Orkiestrze Kameralnej Europera Jugendorchester. Współpraca z tą orkiestrą zaowocowała wieloma koncertami po całej Europie oraz udziałem na wielu prestiżowych festiwalach. Podczas Edukacji muzycznej brałam również udział w wielu kursach oraz szkoleniach z bardzo sławnymi i cenionymi profesorami. Jedne z nich to Warsztaty podczas Festiwalu Gwiazdy Promują z Prof. Pawłem Głębikiem, Summer Music Academy - kursy mistrzowskie z Prof. Ulfem Tischbirkiem oraz Europejskie Warsztaty Muzyczne u Prof. Lidii Grzanki-Urbaniak. Podczas mojej kariery muzycznej brałam udział w wielu projektach, między innymi udział w projekcie orkiestry Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka, udział w projektach Wrocławskiej Orkiestry Młodzieżowej (WOM), udział w przedstawieniu wrocławskiego Teatru Lalek "Lato Muminków", czy udział w licznych projektach orkiestry "ArtBel Ensemble" pod batutą Artura Wróbla. Na swoim koncie mam sukcesy na kilku prestiżowych konkursach takich jak: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w ramach III Festiwalu Muzyki Kameralnej - Oleśnica 2010. W 2011 roku wraz z zespo³em kameralnym "GraMaDaMa" otrzymałam dofinansowanie od Instytutu Adama Mickiewicza w Warszawie na szerzenie i promowanie kultury na świecie. Dofinansowanie zaowocowało II miejscem na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Gioia del Colle we Włoszech.